Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

SPC je určeno dětem, žákům a mladistvým se speciálně vzdělávacími potřebami. Rovněž rodičům, pracovníkům škol a školských zařízení a dalším zájemcům z řad odborníků. Smyslem je poskytovat péči handicapovaným dětem a usnadnit jim integraci do společnosti.

V současné době se specializujeme na péči o děti a žáky s mentálním postižením, tělesným postižením a kombinovanými vadami.

Jsme však schopni poskytnout a zajistit péči i dětem s jiným typem postižení, příp. pomoci s nalezením odpovídajícího zařízení. Rovněž tak pomůžeme rodičům dětí bez postižení.

Provozní doba:

Pondělí 7,00  –   17,00
Úterý 8,00  –   15,00
Středa 7,00  –   17,00
Čtvrtek 7,00  –   17,00
Pátek 8,00  –   13,00

Odbornou péči zajišťují :

Vedoucí:
PhDr. Marina Ulbertová – speciální pedagog

Pracovníci:
Mgr. Petra Mašková – psycholog

PaedDr. Jana Hevessyová – speciální pedagog

Mgr. Bc. Yvona Vítková – speciální pedagog

Kontakty:

telefon: 720 026 007
mail: spc.kladno@centrum.cz
www.spckladno.estranky.cz

Speciálně pedagogické centrum podporuje a provází rodiny dětí s postižením, dětí s většími či menšími problémy ve zvládání nároků školy. Poskytuje poradenské služby rodičům, pedagogům i asistentům pedagoga.

• provádí vyšetření školní zralosti
  • zajišťuje komplexní péči před zahájením vzdělávání a v průběhu vzdělávání postiženého dítěte
  • poradenské služby poskytuje ambulantní formou  či individuálními návštěvami a konzultacemi u klientů
  • vyhledává vhodné školy, popřípadě jiná zařízení pro integrované vzdělávání